Rocznice

 

Rodzice, którzy przeżyli ze sobą kilkadziesiąt lat w udanym związku małżeńskim, zasługują na podziw, uznanie i szacunek. Z reguły takie okrągłe gody obchodzi się hucznie, zapraszając całą rodzinę. W takim dniu kwiaty grają jedną z głównych ról. W jaki sposób obdarować starszych państwa, by mogli wspominać swoją rocznicę prze długie lata?

Bukiet z róż i nie tylko

Kwiaty najgłębiej wyrażające uczucia oraz kojarzące się z miłością to oczywiście róże. Dzieci czy wnuki na 40 czy 50 rocznicę ślubu rodziców mogą więc podarować swoim bliskim bukiet z róż. Tradycyjnie powinno ich być tyle, ile lat ze sobą przeżyło małżeństwo. Wiązanka z 50 róż będzie się prezentować niezwykle okazale i zrobi wrażenie na obdarowywanych osobach, ale także innych gościach. Jakiej barwy kwiaty na rocznicę ślubu rodziców wybrać? Jeżeli chodzi o róże, to jak najbardziej stosowne będą te czerwone, podkreślające wzajemną miłość małżonków, ale także uczucia, które żywią do nich dzieci. Pięknie wyglądają również róże różowe lub herbaciane w takim bukiecie.

Osoby, które preferują bukiety mieszane, również w kwiaciarni mają spory wybór różnorodnych propozycji. Starsze osoby lubią kwiaty, takie jak gerbery i goździki ponieważ kojarzą się im one z wyrazami uznania i gratulacjami. Bukiet z tych dwóch gatunków kwiatów z zielonym dodatkiem na pewno spodoba się każdej parze świętującej złote czy srebrne gody. Inny nietypowy pomysł to gerbery połączone z różami lub lilie i goździki. Możliwości wykonania kombinacji z poszczególnych gatunków kwiatów są właściwie nieskończone. Jeżeli zależy nam na tym, by bukiet był kreatywny i efektowny, warto złożyć zamówienie w kwiaciarni internetowej, cenionej ze względu na utalentowanych florystów. Dostawa kwiatów odbywa się na adres podany w zamówieniu. Kwiaty przyjadą konkretnego dnia na miejsce, więc nie trzeba martwić się o ich świeżość. To ważne, ponieważ zwiędnięty bukiet, który już się rozpada może sprawić przykrość świętującym, zaś obdarowującego wprawić w zakłopotanie. Dzięki temu, że kwiaty do Polski, do dowolnego miasta są dostarczane na konkretny dzień, istnieje możliwość przygotowania świeżego bukietu bezpośrednio przed wysyłką.

Co można dołączyć do bukietu? Na pewno warto dodać do niego kartkę z życzeniami pomyślności w dalszym pożyciu i gratulacjami ze względu na osiągnięcie tak dużego stażu małżeńskiego. Dla pana można wręczyć dodatkowo butelkę dobrego alkoholu, zaś kobiecie markowe słodycze. Oczywiście koniecznie trzeba również zaplanować większy i bardziej cenny prezent, który wręcza się niezależnie od bukietu. Może być to na przykład wycieczka, karnet na masaże lecznicze, jakiś sprzęt gospodarstwa domowego czy inny przedmiot szczególnie oczekiwany przez parę małżeńską. Starsi ludzie na ogół wolą prezenty praktyczne, na które nie mogą sobie pozwolić ze względu na niskie świadczenia. Warto więc aktywnie rozejrzeć się, czego brakuje rodzicom lub zapytać, co chcieliby otrzymać, a wtedy prezent ucieszy jeszcze bardziej. Niech będzie to coś, czego będą mogli używać przez dalsze lata małżeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *